Pikieta antyaborcyjna we Wrocławiu

We wtorek od godziny 17.00 do 18.15 we Wrocławiu odbyła się pikieta organizowana przez StopAborcji.pl .Rzecz miała miejsce w pobliżu Galerii Domikiańskiej – tak, aby jak najwięcej wrocławian stało się jej odbiorcami. Okolica ta jest bardzo popularna zwłaszcza w godzinach popołudniowych. Akcja była swojego rodzaju wprowadzeniem dla trójki wolontariuszy z Oławy, którzy – wspomagając swoich wrocławskich kolegów – zdobyli zarazem cenne doświadczenie, które pozwoli im w przyszłości skutecznie działać we własnym mieście.

Aktywiści prezentowali dwa bannery ukazujące okrutną prawdę o aborcji. Rozdawano również ulotki o skali tego zjawiska we Wrocławiu – wg nich, najwięcej aborcji przeprowadza się w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Tam też miała miejsce następna pikieta (w piątek 6.03 o godz. 8.00).

Wrocławianie żywo reagowali na naszą akcję, dopytując o szczegóły, oferując swoją pomoc. Niestety, wydarzył się również przykry incydent – przechodzący obok mężczyzna zgniótł ulotkę i rzucił naszej koleżance w twarz. Informacji o zajściu nie przekazaliśmy policji, bowiem zbyt późno dotarła ona do organizatora.

Dorosły człowiek może żądać zadośćuczynienia nawet gdy ktoś rzuci w niego ulotką. Nienarodzone dzieci nie mają nawet jak wołać o pomoc, kiedy się zabija.