Święty Krzysztof Twoim patronem w podróży

św Krzysztof

Ponad 10 tysięcy osób wzięło w wakacyjnej akcji Instytutu Ks. Piotra Skargi, której celem było rozpropagowanie kultu św. Krzysztofa. Na wszystkich uczestników kampanii czekał bezpłatny, 48-stronicowy e-book Ruszaj w drogę ze świętym Krzysztofem, zawierający modlitwy do św. Krzysztofa, mapę z adresami kościołów i godzinami Mszy Świętych w turystycznych miejscowościach czy propozycję pielgrzymek do ciekawych miejsc kultu maryjnego.

Kim był święty Krzysztof?

Święty Krzysztof pochodził z ziemi Kanaan w Azji Mniejszej, leżącej na terytorium dzisiejszej Turcji. Urodził się pod koniec II wieku w rodzinie pogańskiej, lecz jego kult rozwinął się dopiero w V wieku. Wspomnienie świętego Krzysztofa każdego roku obchodzimy 25 lipca.

Legenda mówi, że odznaczał się on wysokim wzrostem i ponadludzką siłą. W trakcie służby na królewskim dworze poznał naukę Chrystusa i niebawem przyjął chrzest. Za pokutę postanowił osiedlić się nad Jordanem i przenosić ludzi przez rzekę na swych potężnych ramionach. Dlatego też święty Krzysztof został patronem wszystkich podróżujących.

Nie ma wakacji od Pana Boga

Wakacje zawsze są czasem intensywnych podróży, w których narażeni jesteśmy na różne niebezpieczeństwa. Warto więc kierować swoje prośby do Boga Ojca o bezpieczną podróż i podziękowania za dotarcie do celu za pośrednictwem świętego Krzysztofa.Tym bardziej, że Kościół katolicki zaliczył go w poczet Czternastu Świętych Wspomożycieli, których wstawiennictwo jest uznane jako wyjątkowo skuteczne.

Wakacyjny e-book

Dlatego też tak wiele osób skorzystało z e-booka Instytutu Piotra Skargi Ruszaj w drogę ze świętym Krzysztofem.Elektroniczna książka zawiera modlitwy do św. Krzysztofa, interaktywną mapę z adresami kościołów i godzinami Mszy Świętych w turystycznych miejscowościach nad morzem, jeziorami i w górach oraz propozycje pielgrzymek do ciekawych miejsc kultu maryjnego, rozsianych po całej Polsce.Nie zabrakło również mało znanych ciekawostek na temat tego niezwykłego świętego.