18 mitów propagandy aborcyjnej

18 mitów na temat aborcji

Popularne powiedzenie mówi: „Uderz w stół, a nożyce się odezwą”. Sprawdza się ono szczególnie w dyskusjach dotyczących ochrony życia od poczęcia oraz procederu aborcji. Każdy post, komentarz, tweet dotyczący konieczności zagwarantowania człowiekowi podstawowego prawa do życia (czyli faktycznie prawa do narodzin) wywołuje lawinę emocjonalnych i często obraźliwych odpowiedzi ze strony środowisk lewicowych.

Aborcja staje się dla lewicy swego rodzaju redutą, której zamierza ona bronić do upadłego. W tym celu sięga po najbardziej podłe i zakłamane chwyty takie jak zarzucanie oponentom kłamstwa… przy pomocy własnych kłamstw. Jest to możliwe dzięki utrwalanym do granic stereotypu przesądom i mitom, w które po pewnym czasie zaczyna wierzyć (dla własnej wygody i z braku chęci edukacji) spora część społeczeństwa.

Aby ułatwić rozeznanie sytuacji dotyczącej procederu aborcji każdemu, kto ma własne sumienie i stara się z niego korzystać, powstała lista 18 najbardziej rozpowszechnionych mitów. Lobby proaborcyjne koloportuje je wszędzie jako fakty i opis stanu rzeczywistego.

Listę 18 mitów na temat aborcji przygotował red. Zbigniew Kaliszuk.

Mit 1: ”Kościół próbuje narzucić wszystkim swoją wiarę”. Lewica, sama chcąca narzucić wszystkim swoje zabobony, głosi taki mit, by uzasadnić odebranie katolikom prawa do głoszenia słusznych katolickich poglądów i ujawniania faktów naukowych sprzecznych z lewicową propaganda.

Mit 2: ”Tylko katolicy sprzeciwiają się aborcji, in vitro i teorii gender”. W rzeczywistości powodem sprzeciwu wobec aborcji wielu ludzi są argumenty naukowe i obrona praw człowieka, a nie kwestie wiary.

Mit 3: ”Zarodek ani płód nie jest człowiekiem”. Wbrew lewicowym mitom nauka jednoznacznie wskazuje, że życie ludzkie zaczyna się w momencie poczęcia.

Mit 4: ”Nie można nikogo zmuszać do macierzyństwa. Każda kobieta powinna mieć „prawo wyboru””. Ten mit lewicowy sprzeczny jest z prawem dziecka do życia.

Mit 5: ”Nie ma sensu zakazywać aborcji, ponieważ kto chce, i tak jej dokona”. W rzeczywistości przez analogie można było by postulować likwidacje zakazu kradzieży, gwałtów, i morderstw – z racji na to, że sankcje prawne nie powstrzymują sprawców przed popełnianiem kradzieży i innych przestępstw.

Mit 6: ”W Polsce jest rozwinięte gigantyczne podziemie i turystyka aborcyjna”. Kłamstwo ten nie ma potwierdzenia w faktach.

Mit 7: ”Lepiej, by aborcje były wykonywane w bezpieczny sposób w szpitalach niż w sposób niebezpieczny w podziemiu”. Lewica ukrywa, że wszelkie aborcje są niebezpieczne dla zdrowia i życia kobiet.

Mit 8: ”Zakaz aborcji prowadzi do dzieciobójstwa”. Statystyki ukazują zupełnie inne zjawisko, wraz z zakazem aborcji spadła ilość dzieciobójstw, a tak gdzie jest aborcja odsetek dzieciobójstw rośnie.

Mit 9: ”Obowiązujące w Polsce prawo dotyczące aborcji jest skrajnie restrykcyjne”. Jest to nie prawda, polskie przepisy np. pozwalając zabijać osoby całkowicie sprawne intelektualnie, ale niskie i krępe jak dzieci z zespołem Turnera (orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego nie zostało opublikowanie).

Mit 10: ”Zaostrzenie prawa aborcyjnego sprowadzałoby się do nakazywania kobietom rodzenia dzieci bez mózgu, mających umrzeć zaraz po narodzinach”. Taki mit jest przykładem manipulacji polegającej na ukazywaniu sytuacji ekstremalnej jako zjawiska powszechnego.

Mit 11: ”Nie można narażać zgwałconych kobiet na traumę, jaką jest noszenie przez dziewięć miesięcy dziecka oprawcy”. W rzeczywistości kara śmierci powinna być stosowana wobec sprawcy gwałtu a nie jego dziecka.

Mit 12: ”Reprezentujemy postęp i nowoczesność, podczas gdy Kościół reprezentuje średniowiecze i zacofanie”. W rzeczywistości ludobójcze postulaty lewicy istniały od tysiącleci, a kościół swoje opinie opiera na naukowych ustaleniach.

Mit 13: ”Tolerancja jest jedną z najważniejszych wartości, o które walczymy. Niestety katolicy, w odróżnieniu od nas, są skrajnie nietolerancyjni”. Taki mit to czysta demagogia, równie dobrze naziści mogli by mieć pretensje do Żydów, że ci są nietolerancyjni bo nie pozwalają nazistom realizować nazistowskich planów.

Mit 14: ”Mamy dowody okrucieństwa katolików. Profesor Bogdan Chazan, Alicja Tysiąc, Czternastoletnia „Agata””. W rzeczywistości analiza tych spraw wskazuje, jak lewica kłamie i manipuluje, szkalując zacnych ludzi.

Mit 15: ”Feministki reprezentują kobiety”. W rzeczywistości feministki głoszą hasła, którym większość kobiet jest przeciwna (np. pro aborcyjne) i nie zajmują się tym co jest naprawdę dla kobiet dolegliwe (np. kwestiami wysokich podatków i szkodliwych przepisów).

Mit 16: ”Homoseksualiści w Polsce są pozbawieni podstawowych praw”. W Polsce homoseksualiści mają wszelkie prawa identyczne z osobami nie homoseksualnymi.

Mit 17: ”Wszyscy mamy prawo do rodzicielstwa i szczęścia, jakie ono przynosi”. Makabryczność tego stwierdzenia wskazuje to, że samotny facet, choć jest to możliwe (przysposobienie/adopcja), nie może mieć prawa z biologicznego punktu widzenia sztucznie począć dziecka z plemnika i swojej komórki, i donosić ciąże pozamaciczną.

Mit 18: ”Jestem za życiem, więc jestem za in vitro”. Ten głupi frazes sprzeczny jest z tym, że w czasie zabiegów in vitro mordowane są poczęte dzieci, a sama procedura jest szkodliwa dla zdrowia kobiet i odpowiada za większy odsetek chorób genetycznych u sztucznie poczętych dzieci.

kłamstwa zwolenników aborcji

Źródło: Facebook